Braniteljska udruga Štedrica zapošljava Kuhar (m/ž)

Konoba Baća 1878 posao Kuhar (m/ž)

Povijest našeg restorana i obitelji bilježi nepredviđene događaje, obrate i uspjehe, kao što su uostalom i svi naši životi.
Restoran je prošao kroz burna politička, ratna zbivanja, dva potresa, a u njemu su odsjeli mnogi utjecajni svjetski moćnici, kao i obični ljudi željni dobre hrane i pića. Zavirite u našu povijest i uživite se u temelje i vrijednosti naše obitelji i restorana:

1827-1883. Toma Baća
Na temeljima gradske straže, 1878. g. Toma Baća u Stonu gradi kuću s restoranom i sobama za prenoćište. Restoran u to vrijeme postaje jedan od najpoznatiji ribljih restorana na dubrovačkom području, čime je započela duga tradicija koja se nastavlja do danas.

1858-1921. Nikola Baća
Nakon smrti oca Tome, sin Nikola preuzima restoran te se fokusira na ugostiteljstvo s ciljem da nastavi obiteljsku tradiciju koja je već prepoznata.

1896-1973. Anton Baća
Nakon izučenog zanata i iskustva pomorskog rada, nakon završetka prvog svjetskog rata, Anton Baća preuzima vođenje restorana. On ga uspješno vodi sve do 1970 godine, a pored gastronomije bavi se mesarstvom i trgovinom.

Između dva svjetska rata, Ston zaprima vrlo važnu stratešku poziciju, a naš restoran postaje nezaobilazno mjesto uvaženih poslovnih ljudi i svih koji žele okusiti gastronomske užitke našeg kraja. 1936. g. na krstarenju po Jadranu nekadašnji kralj Edward VIII s gospođom Wallis Simson posjećuje Ston gdje im Antun Baća u restoranu servira stonske plodove mora.

Nakon drugog svjetskog rata restoran je bio jedan od prvih restorana u privatnom vlasništvu, što nije smetalo komunističkoj eliti da budu stalni gosti, na banketima koje smo pripremali ili na privatnim ručkovima. Nakon potresa 1967. restoran i cijeli objekt je teško oštećen.
Predsjednik tadašnje Jugoslavije, Tito, posjetio je prilikom obilaska oštećenog Stona i naš restoran te razgledao oštećenja na objektu.
Nakon obnove, restoran nastavlja s uspješnim radom.

1925-2004. Pavo Baća
Pavo Baća nastavlja pratiti gatronomske stope naše obitelji kao 4. generacija koja vodi restoran.
Kuharski zanat izučio je u poznatom beogradskom hotelu “Majestic” i preuzima vođenje restorana s ocem Antunom u poslijeratnom periodu sve do početka 1950ih godina. Tada preuzima poziciju šefa kuhinje u restoranima u Dubrovniku, Korčuli, Orebiću gdje ostaje sve do umirovljenja.

Ante i Dinko Baća
Dinko i Ante su 5. generacija naše gastronomske obitelji. Dinko završava kuharsku školu u Dubrovniku, nakon čega odlazi u Pariz gdje radi kao poznati gastronom sve do svoje mirovine. Restoran je u periodu od 1973. do 1985. koristila stonska solana, a 1985. je Ante Baća sa svojom suprugom Nevenkom preuzeo vođenje restorana. U ponovnom potresu 1996. došlo je do kompletnog oštećenja kuće. Tada se na istoj lokaciji iznova gradi restoran koji je izgledom približan izgledu stražarnice koja se nalazila na toj lokaciji prije rušenja stonskog zida 1870.g.

Nikola Baća
Nakon preuređenja restorana 2017. prilagođenog potrebama modernog čovjeka, s otvorenom kuhinjom, bar kamenicom i preuređenom terasom, restoran preuzima Nikola Baća. On je iskusan kuhar, školovan u Dubrovniku, 6. generacija gastronoma u našoj obitelji. Naš obiteljski cilj je i dalje isti: nastaviti uspješnu povijesnu tradiciju restorana, unijeti novu viziju, prepoznatljiv identitet Stona i Pelješca i lokalnu gastronomiju.

Datum početka natječaja

18.02.2020.

Datum kraja natječaja

10.04.2020.

Poslodavac

Braniteljska udruga Štedrica

Ugostiteljski objekt

Konoba Baća 1878
Placa 1, Ston, Croatia
 Prikaži kontakte

Opis posla

Lokacija

Ston

Vrste zaposlenja

Sezonski

Naknada

navedeno u samom natječaju

Područje rada

kuhar

Srednja strukovna škola

Znanja i kompetencije

kuhar

Nije zadano!

Brza prijava na natječaj - klikni i zaposli se

Nudimo Vam

Konoba Baća 1878 zapošljava: kuhara (m/ž)!

Prijavi se na natječaj i postani dio našeg tima!

Prijavi se na natječaj te postani dio našeg tima u sezoni 2020 u prekrasnom Stonu!

Nudimo Vam :

- plaća prema znanjima i kompetencijama kandidata

- rad u ugodnom ambijentu i atmosferi

Uvjeti :

- marljivost, urednost i odgovronost

- motiviranost i želja za rad u timu

- znanje pripreme ribe je prednost

- poznavanje mediteranske kuhinje je prednost

Dodatno

Dodatno zapošljavamo : pomoćni radnik (m/ž)